В навчальному центрі ГО «ЦНГД «Волонтер-68» вчергове відбувся тренінг для співробітників з домедичної допомоги.
Цього разу лекція та практичні заняття були присвячені зупиненню кровотечі двома різними способами, а саме шляхом накладання турнікетів, а також за допомоги тампонування ран.

В теоретичній частині лектор Михайло Моргун ґрунтовно зупинився на безпеці та логіці надання домедичної допомоги, заторкнувши, зокрема її юридичні аспекти.
Але головним, що намагалися донести наші тренери, були алгоритм та протокол дій того, хто потенційно може зупинити кровотечу в постраждалого.
Як розпізнати ознаки кровотечі? Де і в який спосіб у залежності від характеру та інтенсивності кровотечі можна застосовувати ті чи інші техніки зупинки? До цих основоположних питань, поданих за різними ситуаційними сценаріями, тренери привертали нашу увагу впродовж усіх шістьох годин навчання.
Михайло Моргун та його асистентки з «Центру тактичної медицини «Схід»» на практичних заняттях продемонстрували правила накладання різних типів турнікетів і після кількох спроб наші колеги загалом опанували це мистецтво. Що ж стосується тампонади то і з цим викликом ми більш-менш впоралися, хоча тренування на манекенах природно відрізняється від жорстокої реальності.
Це був лише один з модулів домедичної підготовки і ми щиро дякуємо за професійне викладення непростого матеріалу рятувальникам з «Центру тактичної медицини «Схід»».